Klimatizácie

Súčasťou služieb firmy PINGUIN je kompletná dodávka a montáž  klimatizačných systémov do priemyselnej i súkromnej výstavby.

Ponúkame kvalitné klimatizačné jednotky:
- SINCLAIR 
www.sinclair-solutions.com/sk/uvod/
-  a rôzne.....podľa výberu zákazníka....

    Predstavte si situáciu, že bývate v starej nezateplenej budove, v ktorej zvykne byť extrémne teplo alebo hlboká zima a to najmä pri prechode počasia z leta na jeseň, keď už noci bývajú chladné a počas dňa slnko byt neprehreje.
    Obidva problémy s teplotami možno riešiť jedným zariadením, ktorým je monosplitová alebo multisplitová klimatizačná jednotka. Takáto jednotka Vám cez leto miestnosť príjemne vychladí a v prechodnom zimnom období naopak vykúri.

    Vykurovanie pomocou klimatizačnej jednotky sa na prvý pohlaď môže javiť ako vysoko energeticky náročne a však pozor, klimatizácia zďaleka nespotrebuje toľko elektrickej energie ako vykurovacie telesá pracujúce na princípe elektrickej špirály. Klimatizácia sa pri takomto spôsobe vykurovania správa ako tepelné čerpadlo (vzduch - vzduch), ale v letných mesiacoch ju môžete použiť na vychladzovanie miestnosti.     Tepelné čerpadlo spotrebuje o 4-5 krát menej energie ako bežne elektrické vykurovacie telesá. Tým pádom sa vykurovanie pomocou klimatizácie neradí medzi drahé kúrenie.

    Medzi drahé elektrické vykurovanie zaraďujeme kúrenie pomocou elektrickej špirály z ktorej získame z 1 kW spotrebovanej elektrickej energie menej ako 1kW tepla . Pri vykurovaní pomocou klimatizácie získavame z 1kW energie až 5 kW tepla. Všetko samozrejme závisí od koeficientu účinnosti COP – t.j. čím vyššie číslo COP, tým väčšie teplo Vám klimatizačná jednotka vie ponúknuť. Taktiež tu zohráva dôležitú úlohu aj vonkajšia teplota - čím nižšia je momentálna vonkajšia teplota, tým sa vykurovací výkon jednotky znižuje.

    Medzi nevýhodu alebo vedľajší efekt klimatizácie a to najmä pri kúrení, zaraďujeme rozmrazovanie vonkajšej jednotky. Pri rozmrazovaní vonkajšej jednotky sa vnútorná jednotka vypne a teplo, ktoré sa vyrobí je použité na rozmrazovanie. To znamená, že čím dlhšie sa bude jednotka rozmrazovať, tým dlhšie nebudeme môcť vykurovať vnútorný priestor. Klimatizácie sú schopné vykurovať podľa údajov od výrobcov  (Midea, Whirlpool, Samsung, Daikin, Panasonic, ... ) do-10 °C  až do -20 °C . Aj Vy určite poznáte ten pocit, že pri príchode do domácnosti alebo na chatu kde sa nezdržujete každý deň  je v veľmi chladno. Chlad neprospieva ani Vášmu zdraviu a ani domu, ktorý sa tak podchladzuje. Ideálnym riešením je preto vyberať klimatizáciu, ktorá má zabudovaný WiFi adaptér alebo je poskytovaný ako doplnok ku klimatizácii. Pomocou zariadenia Wifi, ktoré je prepojené s Vašou klimatizáciou, dokážete spustiť kúrenie prostredníctvom Vášho smartfónu alebo tabletu a to aj vtedy, keď sa práve nenachádzate v blízkosti Vášho obydlia, avšak jednoduchým nastavením prichádzate do príjemne vyhriateho domova.


 

 

 

 

 

 

 

 

Vykonávame servis klimatizácií v osobných  vozidlách a strojoch.

 

Záručný i pozáručný servis je samozrejmosťou. Servis vykonávame aj priamo v teréne !
 

 


 

Radi Vás uvidíme na našom už spustenom e-shope:

www.eshop-chladiari.sk

Kontakt

Chladiarenstvo PINGUIN s.r.o.
Slovenského raja 176/9
Smižany
053 11
Slovenská republika

mobil : + 421 903 920 482
www.eshop-chladiari.sk
FB: Chladiarenstvo PINGUIN

© 2014 PINGUIN

Vytvorené službou Webnode